Loading...

Wiśniobranie 2016


Głównym celem będzie zbiór wiśni odmiany Łutówka z ekologicznego sadu rodziców Joanki Szewczyk w Ziemięcinie. Głównym tematem będzie warsztat nalewkowy o mocno wiśniowym zabarwieniu wraz z przygotowaniem owoców pod nalewkę. Dodatkowo przewidziany jest wykład o alternatywnych metodach drylowania. Wymienimy się wiśniowymi przepisami (prosimy w miarę możliwości o przygotowanie swojego sztandarowego przepisu na wiśnie dla potrzeb koordynatorek tak aby mogły je rozesłać po imprezie do innych uczestników wiśniobrania).

Dla dzieci przewidziane jest „praca” przy kaczkach, gąskach i kurach: ścielenie słomą, karmienie i podbieranie jaj. Dla wszystkich możliwe ognisko i pływanie łódką po stawie. A także przejażdżka po okolicy ciągnikiem z wagonikami na skrzyniopalety i ludźmi w środku. Wozić będzie osobiście Joanka.

Gospodarze udostępniają nam teren od 9 do 20. Można przyjechac rano można też zostac do wieczora i zrobić ognisko. Mamy jednak plan…

Plan Wiśniobrania

10.00-11.00 – zbiór wiśni

11.00-12.00 – warsztaty z alternatywnych metod drylowania

12.00-13.30 – przygotowywanie:

  • sosu wiśniowego do szaszłyków,
  • kreatywne przygotowywanie autorskich szaszłyków,
  • ubijanie masła,
  • smażenie wiśniowego dżemu,

ORAZ

  • warsztat nalewkarski

13.30-14.00 robienie szaszłyków w piecu,

14.00-16.00 oddamy się przyjemności jedzenia.

Na miejscu poza wiśniami będzie można zakupić przetwory lokalne w tym debiutujące soki wiśniowe w 100% z jednego gatunku (łutówka, debreczyńska). A także dżemy, nalewki szanownego Taty Joanki oraz jajka od sąsiadki i ekologiczne jabłka (papierówki …ach!). Cena wiśni to 5zł/kg (płacimy ceny hurtowe za wiśnie ekologiczne).

Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu!

Śledźcie nasz profil facebookowy.

zapisy: ewatinaszafran@gmail.com

cena biletów: 15 zł osoba dorosła, dzieci free

Więcej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *