Loading...

Slowfoodowe Śniadanie Mazowieckie

Slowfoodowe Śniadanie Mazowiekie 2018

Slowfoodowe Śniadanie mazowieckie TERRA MADRE DAY

Z okazji obchodzonego na całym świecie święta ruchu Slow Food, czyli Terra Madre Day organizujemy dwa wydarzenia.

Pierwsze to Slowfoodowwe Śniadanie Mazowieckie w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim. W niedzielę, 10 grudnia o godz. 11:30. Będziemy serwować to, co najlepsze w lokalnej kuchni i jak zawsze o wszystko zadbamy przy wsparciu wolontariuszy Bilety rozchodzą się szybko jak chleb u Piwońskich i są do kupienia tutaj https://www.biletomat.pl/inne/slowfoodowe-sniadanie-mazowieckie-6007/ Uwaga! Wejście do Arkad Kubickiego na Śniadanie wyłącznie od strony ulicy Bugaj.

Jeśli ostatnio masz jednak bardziej refleksyjne nastawienie do świata i unikasz biesiad to proponuję seans filmowy, który organizujemy wspólnie z FILMS for FOOD w Kinie Muranów. Pokażemy doskonały film dokumentalny pt “Ziarno: nieznana historia”, który opowiada o nasionach, czyli o miejscu, w którym zaczyna sie prawdziwe jedzenie. Seans odbędzie się w sobotę, 9 grudnia o godz. 20.30. Bilety dostaniecie w kasie Kina Muranów oraz za pośrednictwem strony: http://kinomuranow.pl/film/ziarno-nieznana-historia

W tym roku pojawią się również goście specjalni: Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński opowiedzą o tym jak wykorzystują wątki kulinarne i stare polskie książki kucharskie (m.in. Marii Ochorowicz-Monatowej) w swoich powieściach. Kolejnym gościem specjalnym będzie Roman Gutek, z którym porozmawiamy o pierwszej edycji najdłuższego interdyscyplinarnego festiwalu w Polsce (i prawdopodobnie nie tylko): Podlasie Slow Fest.

Śniadanie to kultowe wydarzenie organizowane przez Slow Food Warszawa od 2009 roku w trakcie którego serwowane jest to, co najlepsze w polskiej kuchni: jakościowe produkty w czystej formie. W tym roku, dzięki wsparciu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, menu śniadanie skomponowane będzie wyłącznie z najlepszych produktów z Mazowsza. Na stołach pojawią się na przykład: ser kozi z Cegłowa, miód nawłociowy, konfitura wiśniowa z Zakroczymia, marynowana dynia, pasztet warzywny, pasta z grochu, fasolka z orzełkiem na ciepło, jajeczna zapiekanka, wędliny od Krystyny Marcyjańskiej, wędzone ryby od Dariusz Marcinowskiego z Radziwiłowa czy chleby od Piwońskich – zarówno wegetarianie jak i zagorzali mięsożercy znajdą coś dla siebie. Potrawy przyrządzą wolontariusze warszawskiego Conviviuum Slow Food, wśród których nie brakuje dziennikarzy kulinarnych, blogerów, szefów kuchni czy restauratorów. Będą to m.in.: Agnieszka Kręglicka, Zuzanna Groniowska i Beata Lipov.

Spotkania przy stole na Zamku Królewskim to wspaniała okazja do czerpania przyjemności ze wspólnego biesiadowania oraz zdobycia wiedzy na temat najlepszych lokalnych producentów. W tym roku pojawią się również goście specjalni: Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński opowiedzą o tym jak wykorzystują wątki kulinarne i stare polskie książki kucharskie (m.in. Marii Ochorowicz-Monatowej) w swoich powieściach. Kolejnym gościem specjalnym będzie Roman Gutek, z którym porozmawiamy o pierwszej edycji najdłuższego interdyscyplinarnego festiwalu w Polsce (i prawdopodobnie nie tylko): Podlasie Slow Fest. Rozmowy poprowadzi liderka Slow Food Warszawa, Lucyna Zembowicz.

Slowfoodowe Śniadanie organizowane jest przez warszawskie Stowarzyszenie Slow Food Warszawa na zasadzie non-profit, w oparciu o wpływy z biletów i granty pozyskane z instytucji państwowych. Nad przygotowaniem Śniadania czuwają wolontariusze – członkowie i sympatycy Slow Food Warszawa. W tym roku, dzięki wsparciu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego Śniadanie skomponowane zostanie wyłącznie z najlepszych produktów z Mazowsza.

Bilety: 35 zł TYLKO dla członków warszawskiego convivium Slow Food (oraz ich rodzin)* 50 zł – pozostali Bilety w cenie 50 zł dostępne będą przez biletomat.pl od wtorku, 28 listopada

Bilety dla członków dystrybuujemy wewnątrz Stowarzyszenia Slow Food Warszawa. Napisz wiadomość do Kasi Marciniewicz: katarzyna.marciniewicz@gmail.com W ciągu 24 godzin dostaniesz od niej wiadomość zwrotną z dalszymi instrukcjami.

Jeśli chcesz do nas dołączyć (i zapłacić mniej za Slow Śniadanie) postępuj zgodnie z tą instrukcją http://www.slowfood.waw.pl/dolacz-do-nas

Do zobaczenia 10 grudnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim!

Linki do wydarzeń na facebooku: Slowfoodowe Śniadanie  https://www.facebook.com/events/527526580925962/

Pokaz filmu „Ziarno: nieznana historia” https://www.facebook.com/events/400394490394241/

Serdecznie zapraszamy

www.slowfood.com; www.slowfood.waw.pl
facebook.com/SlowFoodWarszawa
varsavia@slowfood.waw.pl;
telefon: 601 565 000

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *