Loading...
Slow Food Warszawa chce weta! Tak, weta dla pestycydów!!! Wspólnie i w porozumieniu z Koalicja Żywa Ziemia w grudniu 2020 chcemy złożyć wniosek do Premiera Rządu RP w sprawie wprowadzenia natychmiastowego ustawowego zakazu stosowania pestycydów w rolnictwie. Zakazu również i dla stosowania glifosatu. Dość trucia!!!
Chcemy zebrane podpisy dołączyć do naszego wniosku, dlatego tak ważne jest, by było ich jak najwięcej! Podpisz! Udostępnij!
Więcej na:
www.petycjeonline.com/Dość Trucia!

O nas

Stowarzyszenie Slow Food Warszawa


Jesteśmy warszawskimi aktywistami ruchu Slow Food. Łączy nas zamiłowanie do dobrego i zdrowego jedzenia oraz troska o jego sprawiedliwe wytwarzanie.
Zrzeszamy się w tzw. convivium, jednym z wielu tysięcy jakie na całym świecie tworzą organizację Slow Food (www.slowfood.com).
Posiadamy osobowość prawną – zarejestrowane przez Prezydenta Miasta Stowarzyszenie Slow Food Warszawa (KRS 0000469229)
Organizujemy imprezy, spotkania, wspólne gotowanie oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Dzielimy się wiedzą na temat lokalnych producentów i kupujemy bezpośrednio od nich.

Co robimy?


Od wielu lat Slow Food jest promotorem projektów, których źródłem jest filozofia smacznego, zdrowego jedzenia i promocja produktów lokalnych.
Działania Slow Food mają na celu nie tylko promowanie jedzenia dobrej jakości ale ułatwianie kontaktów producentom i konsumentom oraz tworzenie okazji do degustacji i edukacji kulinarnej.
Projekty takie przybierają różne formy, od wspólnych sąsiedzkich posiłków do wielkich międzynarodowych targów takich jak Salone del Gusto w Turynie.

Co możesz zrobić?


Wybory dokonywane przez nas wszystkich jako konsumentów, producentów, kucharzy, pisarzy, ogrodników, nauczycieli mogą wpłynąć na dokonanie istotnych zmian w metodach uprawy i produkcji żywności, dając lokalnym społecznościom na całym świecie dobrą, czystą i odpowiadającą zasadom sprawiedliwego handlu żywność.
Możesz zostać członkiem Slow Food, uczestniczyć w wydarzeniach edukacyjnych i promocyjnych, otrzymywać bieżące informacje o lokalnych produktach i producentach oraz targach żywności. Możesz także wydarzenia i akcje współtworzyć działając na rzecz Twojego otoczenia, Twojej rodziny i bliskich.
Możesz wspierać nasze projekty poprzez aktywną promocję zdrowego i mądrego wyboru, uczestnictwo w wydarzeniach, wolontariat lub przekazanie funduszy.
Możesz stać się świadomym konsumentem ucząc się jak mądrze i zdrowie korzystać z dobrego jedzenia i żyć w harmonii ze swoimi potrzebami i otoczeniem.

slow food